Top4sport

Novinky

Termíny 2022:

9. - 10. 7. 2022 Volejbalový turnaj smíšených družstev - 14. ročník 23. - 24. 7. 2022 …

Vranovské léto 2021

Volejbalový turnaj mužů a žen 2021: Muži 1. místo: Rumídci 2. místo: Ivánkovo šáňo 3. místo:…

"Harakiri" vítězem mixů

Volejbalový turnaj smíšených družstev 2021 1. místo: Harakiri 2. místo: Matesovy divoši 3. místo…

Výsledky Vranovského léta 2012


Poslední ze seriálu turnajů na Vranovské pláži skončil pořádnou přeháňkou, navíc okořeňenou trochou krup, ale i letošní Vranovské léto lze hodnotit jako podařené. Již po třiačtyřicaté se utkala velká spousta týmů o vítezství na čím dál tím víc kvalitněji obsazeném turnaji, o finanční i hodnotné věcné ceny.

Muži

V kategorii mužů se letos představilo 33 týmů. Je to sice malinko nižší počet než obvykle, ale kvalitarozhodně nechyběla. K extraligové příslušnosti se nahlásilo 13 týmů a hned několik borců se mohlo pochlubit i zkušenostmi, které nasbírali v národním týmu. Hned v základní skupině skončila cesta za medailemi pro jejich tradiční sběratele, pro Mrzáky. Jelikož sobotní klání narušil silný vítr s deštěm, některé zápasy základních skupin se musely dohrát až v neděli. Hrací systém byl proto stanoven tak, že ze základních skupin postoupilo 16 týmu do 4 čtvrtfinálových, ze kterých postoupili už jen vítězové do semifinálových bojů. Semifinále nedopadlo dobře pro týmy Sebranka a Hotel Sobol, bronzový tým z r. 2009. Stejný úspěch se dostavil i letos, protože v boji o bronz tým Hotelu Sobol Sebranku porazil. Ve finále bojovali týmy Zdarec a Grandi Tette. První set pro sebe urval tým Zdarce, ale ve tom druhém dlouho tahal za kratší konec.  V koncovce se povedlo Zdarci vývoj zvrátit ve svůj prospěch a po vítězství 2:0 na sety se, stejně jako v r. 2008, radovali z celkového triumfu.

Ženy

V ženské kategorii se představilo 42 družstev,což je o jeden více než v r. 2011. Bylo nalosováno celkem 10 základních skupin.  Ze stejného důvodu jako u mužů byl hrací systém malinko pokrácen oproti původnímu plánu. Ze čtyř čtvrtfinálových skupin postupovaly opět pouze vítězky rovnou do semifinále. Semifinálové souboje neskončily šťastně pro týmy Morendy a Konečně všichni. To znamenalo, že se spolu utkají v boji o bronz. Děvčata z Morendy prohrála i tento zápas, což znamenalo bronzovou radost pro Konečně všichni. Finále se stalo reprízou lonského souboje, i když název jedněch z finalistek tomu neodpovídal. Loňské vítězky Ranní nevolnost letos totiž nastoupily pod názvem Los Zewlos. Soupeřem byly stále lépe hrající českobudějovičanky Madetky. Ale ani skvělý výkon jim na sehrané brňanky z Krpole nestačil a podlehly 0:2.

Konečné výsledky - muži:

  1. Zdarec
  2. Grandi Tette
  3. Hotel Sobol
  4. Sebranka

Nejlepší hráč: Luboš Novák - Zdarec (vyhrál i v r. 2011)

Konečné výsledky - ženy:

  1. Los Zewlos
  2. Madetky
  3. Konečně všichni
  4. Morenda

Nejlepší hráčka: Pavla Vincourová - Los Zewlos

Miss sympatie VL: Hana kotounová - Morenda

 

Generálním partnerem akce byla společnost EXCALIBUR CITY.

Fotografie z turnaje na facebooku.