Top4sport

Novinky

Termíny 2022:

9. - 10. 7. 2022 Volejbalový turnaj smíšených družstev - 14. ročník 23. - 24. 7. 2022 …

Vranovské léto 2021

Volejbalový turnaj mužů a žen 2021: Muži 1. místo: Rumídci 2. místo: Ivánkovo šáňo 3. místo:…

"Harakiri" vítězem mixů

Volejbalový turnaj smíšených družstev 2021 1. místo: Harakiri 2. místo: Matesovy divoši 3. místo…

Výsledky volejbalového Vranovského léta 2012 - mixy

Mixy ovládlo Brno a okolí

Vranovské léto letos začalo 5. ročníkem volejbalového turnaje smíšených družstev. Rychle přibývající přihlášky před turnajem dávaly naději, že bude letos překonán loňský rekordní počet týmů (66 v r. 2011). Jenomže díky velmi špatné předpovědi počasí se očekávání organizátorů nenaplnilo. Hned několik týmů telefonicky odhlásilo svoji účast a konečný počet se zastavil na čísle 64.


Samozřejmě i tento počet je velmi vysoký, a tak se hned 11 hřišť na Vranovské přehradě naplnilo velkým počtem volejbalistů a volejbalistek. Bohužel předpověď vyšla a v dešti a relativním chladnu je nedoplnil jindy stejně vysoký počet přihlížejících fanoušků a rekreantů.


Turnaj se rozehrál v 16 základních skupinách, ze kterých do nedělních nadstavbových skupin postupovala vždy nejlepší dvojice týmů. Zápasy ve skupinách skoro po celý den provázelo chvílemi zesilující mrholení, ale trunaj se nepřerušoval. Nedělní nadstavbové skupiny opět řady účastnických týmu zredukovaly na 16 a šlo se do play-off.

Jelikož se letos neúčastnili loňští suverénní vítězové, tak bylo adeptů na vítězství hned několik. Jedním z nich byl i loňský "bramborový" tým Aero osolená voda, který se poroučel už v osmifinále, kde podlehl dobře hrajícím Rumídkům (hráči a hráčky vzešlí z klubu Univerzity obrany Brno). Ve čtvrtfinále se v repríze finále z r. 2009 utkali trojnásobní vítězové mixů Orli Mramotice s Otroky královny Alžběty (hráči Sokola Šlapanice). Tentokrát se radovali Otroci a Orli tak mohli odletět z Vranova do Mramotic.

Obě semifinále nabídla dvě velmi vyrovnaná utkání. V tom prvním bojovali  Otroci královny Alžběty s týmem 6 Tomíků s Pohankou (opět  Sokol Šlapanice doplněný o hráče ze Vsetína a Frýdku - Místku). Oba sety byly velmi vyrovnané, druhý skončil 33:31, ale oba pro sebe nakonec ukořistili Otroci. To druhé se už muselo rozhodnout v tie-breaku, po kterém zbyly oči pro pláč týmu STS Chvojkovice - Brod, jinak výběr brněnské AVLky,  kdežto radost vypukla u Rumídků.  Obě rozhodující utkání začala ve stejný čas, obě měla podobný průběh - vyrovnaný první set a drtivý druhý - a obě ve skoro stejnou dobu skončila. Po výsledcích 2:0 se v boji o bronz radovalo 6 Tomíků s Pohankou a ve finále Rumídci (25:21 a 25:14).

Nejlepší hráčka: Gabriela Andrýsková (Rumídci).

Nejlepší hráč: Martin Kadlc (Otroci královny Alžběty).
 

Celkové pořadí:

  • 1. Rumídci
  • 2. Otroci královny Alžběty
  • 3. 6 Tomíků s Pohankou
  • 4. STS Chvojkovice - Brod

Fotografie z turnaje smíšených družstev na facebooku.

Generálním partnerem Vranovského léta je společnost Excalibur City. Za podporu děkujeme poslanci Ladislavu Skopalovi.