Top4sport

Novinky

Termíny 2022:

9. - 10. 7. 2022 Volejbalový turnaj smíšených družstev - 14. ročník 23. - 24. 7. 2022 …

Vranovské léto 2021

Volejbalový turnaj mužů a žen 2021: Muži 1. místo: Rumídci 2. místo: Ivánkovo šáňo 3. místo:…

"Harakiri" vítězem mixů

Volejbalový turnaj smíšených družstev 2021 1. místo: Harakiri 2. místo: Matesovy divoši 3. místo…

Výsledky Vranovského léta 2011


Letošní seriál turnajů Excalibur City Vranovské léto 2011 vyvrcholil tradičním kláním volejbalistů a volejbalistek. 42. ročník oblíbeného turnaje svedl dohromady 41 mužských a stejný počet ženských týmů. Opět bylo nachystáno 11 kurtů na pláži Vranovské přehrady a v jejím nejbližším okolí.

Vůbec nebylo jasné jaké o víkendu 23.-24. července bude počasí, ale obavy organizátorů se nenaplnily. Na Vranov dorazil nejen velký počet družstev, ale letos v obzvlášť silných sestavách.


Muži

Jen v mužské kategorii se sjelo neuvěřitelných 13 týmů, ve kterých byli hráči z extraligových týmů celé Evropy i několik reprezentantů. Mezinárodní punc turnaji dodali nejen tradiční účastníci  ze Slovenska, ale i rakouský Sokol Vídeň. Vzhledem k silnému obsazení se již ve čtvrtfinále loučil obhájce bronzu Fanklub strýčka Koryho. Semifinálové boje svedly dohromady tým legionářů Odpadlíky a tradiční účastníky bojů o medaile Mrzáky. Obhájci z roku 2010 - Odpadlíci - ve dvou setech vyprovodili Mrzáky do utkání o 3. místo a čekali na výsledek druhého semifinále. V něm se proti sobě postavili týmy Zdarec (vítěz z r. 2008) a Grandi Tette z Brna. Nakonec se radovali hráči Zdarce. V boji o 3. místo jsme ve třech setech viděli krásný volejbal, který se musel líbit všem divákům. Nakonec Mrzáci zůstali na nepopulární čtvrté příčce a ceny za třetí místo putovaly do Brna. Ve finále si malý náskok v obou setech až do konce udrželi Odpadlíci a po setech 25:21 a 25:19 vybojovali prvenství. Odpadlíci, v čele se třemi reprezentanty Veselým, Konečným a Popelkou, prošli celým turnajem s přehledem a prvenství tak bylo v zasloužených rukou.


Ženy

Ženská kategorie si s tou mužskou, co se týká kvality družstev, vůbec nezadala. Diváci mohli i v této kategorii obdivovat hru extraligových hráček. Dva dny litých bojů vyselektovaly toto semifinálové složení. V prvním se utkaly hráčky KP Brno, hrající pod názvem Ranní nevolnost a děvčata z Opavy - Pemice. Brňandy, které po celý turnaj předváděly skvělé výkony, přehrály své soupeřky a rychle postoupily do finále. Ve druhém semifinále se utkaly českobudějovické Madetky a břeclavské Hekny posílené o hráčky ze Slovenska. Druhé semifinále bylo vyrovnanější a až třetí set rozhodl o postupu Madetek. Boj o 3. místo se stal dvousetovou záležitostí hráček z Opavy a smutnější tak z kurtu odcházely Hekny. Ve finále hráčky Ranní nevolnosti chtěly napravit loňskou finálovou prohru a to se jim také povedlo. Madetkám zbylo stříbro a veseleji se tak odjíždělo do Brna.


Konečné pořadí - muži:

  1. Odpadlíci
  2. Zdarec
  3. Grandi Tette
  4. Mrzáci
  5. -   8.   Sova znovu nalezena, Fanklub strýčka Koryho, Páskaři, Krasokorčuliari

Nejlepší hráč: Luboš Novák (Zdarec)

 

Konečné pořadí - ženy:

  1. Ranní nevolnost
  2. Madetky
  3. Opava - Pemice
  4. Hekny
  5. -    8. Šťabajzny, Tým neohrožených žen, Navoněný bídy, Jiná dimenze

Nejlepší hráčka: Michaela Slabová (Madetky)

Miss sympatie VL: Pavla Rozkydálková (Ranní nevolnost)

 

Generálním partnerem akce byla společnost EXCALIBUR CITY a záštitu nad turnajem převzal poslanec Ing. Ladislav Skopal.