Top4sport

Novinky

Termíny 2022:

9. - 10. 7. 2022 Volejbalový turnaj smíšených družstev - 14. ročník 23. - 24. 7. 2022 …

Vranovské léto 2021

Volejbalový turnaj mužů a žen 2021: Muži 1. místo: Rumídci 2. místo: Ivánkovo šáňo 3. místo:…

"Harakiri" vítězem mixů

Volejbalový turnaj smíšených družstev 2021 1. místo: Harakiri 2. místo: Matesovy divoši 3. místo…

Výsledky volejbalového Vranovského léta 2007

NIKE volejbalový turnaj mužů:

celkem 50 družstev

1. Opuchlé sovy (České Budějovice)
2. Zdarec (Brno)
3. Mrzáci
4. Elephants (České Budějovice)
5. Poštorná
6. Svrbsko a černá díra

Nejlepší hráč: Jan Vodička (Opuchlé Sovy)

Klimatex volejbalový turnaj žen:

Ženy: celkem 32 družstev

1. 6 židlí
2. Jedovatý zmije
3. Juniorka Brno
4. Beton
5. Jarmilky 
6. To je jedno

Nejlepší hráčka: Jana Šenková (6 židlí)

Miss sympatie: Vendula Straková (Juniorka Brno)

Celkově se hrálo o ceny v hodnotě více jak 130.000,-Kč!

Osmatřicátému ročníku volejbalového turnaje přihlížely i znojemské sportovní celebrity

30.7.2007

Během nedělního dopoledne jsem na pláži Vranovské přehrady spatřil mnoho vynikajících sportovců „různých profesí“ a napadlo mě, že i jejich pohled na Vranovské léto a na samotný volejbal může býti pro čtenáře zajímavý.

Nejdříve jsem oslovil Květoslava Svobodu.

Co ty tady na volejbale?
Letos jsem zde úplně poprvé, neboť mám volno. V minulých letech jsem měl vždy nějaké plavecké povinnosti. Přijeli jsme se sem s kamarády fandit našim známým. Také se těším, že se konečně porozhlédnu po Vranově.

Jak se ti na turnaji líbí?
Považuji jej za zpestření své dovolené. Posledních čtrnáct dní jsem jenom odpočíval a válel jsem se, skoro nic jsem nedělal. Takže je to zde takové završení. Shodou okolností nám dnes začíná plavecký kemp, kam přjede přes třicet dětí z celé republiky. Od zítřka pro ně máme program, který zahrnuje nejen plavání, ale i bližší poznání Znojma a Znojemska.

Plavecký kemp? To je zajímavé...
Zkoušíme jej pořádat společně s Kristýnou Nesibovou, moc se na něj těšíme, ale zároveň z kempu máme strach. Uvidíme, co nám mladí plavci předvedou. Každé ráno budeme do deseti hodin plavat na plovárně Louka, potom následuje celodenní program. Velice si vážím toho, že nám v organizaci kempu pro děti z celé republiky vyšla městská rada a starosta Znojma vstříc. Tímto bych jim chtěl ještě jednou poděkovat a doufám, že si mladí plavci Znojmo zamilují a budou se sem stále vracet. A nejen oni.

Ještě bych se vrátil k zde všudypřítomnému volejbalu. Kdybys nastoupil v nějakém týmu, „chytal“ by ses?
Určitě ne. Když se dívám na přítomné volejbalisty, tak je vidět, že jsou to profíci. Vlastně se dá říci, že takhle kvalitní volejbal vidím poprvé v životě. Je to velice příjemná podívaná.

Dále jsem nechal hovořit Milana Fridricha...

„Volejbal bedlivě sleduji dlouhodobě. Na Vranovské léto jsme dokonce dříve jezdili i s flórbalisty z Prahy hrát. Celkově jsem zde asi pošesté, letos pouze jako divák. Velice oceňuji rozšíření turnaje o doprovodný program - horolezeckou stěnu, skákací boty, módní přehlídky... Jsme zde již od pátku a užíváme si to.

Vidím, že tvá přítelkyně, s kterou bys měl mít v sobotu svatbu, v turnaji aktivně nastoupila. Jak bys hodnotil její předsvatební výkon?
V poslední době hraje velice, dobře, uvidíme, jestli se to po svatbě ještě zlepší (úsměv).

A co tvá florbalová kariéra?
Začali jsme se připravovat na další sezonu, takže samé běhání a běhání. Těším se, až zase začneme hrát s hokejkou a míčkem.

Myslím si, že jsi zbytečně skromný, když o sobě neřekneš, že jsi byl minulou sezonu vyhlášen nejužitečnějším hráčem extraligy...
Byl jsem hodně překvapen, že mě vybrali samotní hráči...

Takže ti ještě jednou blahopřeji k úspěšné sezoně, v které jsi získal titul mistr republiky, vítěz Českého poháru a nejužitečnějšího hráče extraligy...

Dále bych čtenářům rád představil dalšího vynikajícího sportovce Znojemska volejbalistu Vlastimila Timu

(23 let, hraje závodně 2. ligu za tým Hrotovic a dále se specializuje na beachvolejbal, kde „jezdí“ sérii Kooperativa cup a Sony Ericson Cup, což jsou nejvyšší beachvolejbalové soutěže v republice).

Květoslav Svoboda je zde letos poprvé...

Já na Vranovském létě hraji v podstatě odmalička, od doby, kdy jsem začal s volejbalem. Myslím si, že Vranovské léto je velkou kulturní a sportovní akcí nejen pro hráče, ale i pro diváky. Turnaj se neustále vyvíjí, pořadatelé se stále snaží najít něco nového, něco, co přitáhne další diváky i samotné hráče. Takže se rozšiřuje doprovodný program, zlepšují se podmínky pro volejbalisty, ubytování...

Co tě v nejbližší době sportovního čeká?
S Jirkou Pečenkou se o víkendu zúčastníme šestnáctičlenného finále mistrovství republiky v beachvolejbale. Do konce prázdnin pak ještě máme dále tři různé turnaje - Karvinnou, Ostravu a Opavu...

Mezi mnoha sportovci „nevolejbalisty“ jsem na Vranovské pláži potkal i Kristýnu Nesibovou (Kyněrovou).

„Vranovské léto navštěvuji odmalička, buďto s rodiči, nebo s babičkou. Máme totiž kousek odtud chatu, a nikdy jsme si Vranovské léto nenechali ujít.“

Jak se ti zde letos líbí?
Letos jsem zde jen na chvíli, loni jsem zde byla po oba dva dny. Vždy je k vidění výborná hru, je to tady fajn.

A co ty a volejbal?
Volejbal jsem hrála málo, takže by mi asi nešel. Ale jako kolektivní hra se mi moc líbí. Vždycky jsem chtěla hrát nějakou kolektivní hru (úsměv).

Na závěr jsem oslovil nejmladšího z vybraných sportovců, dvacetiletého Znojmáka Tomáše Cihláře, vicemistra světa ve fotbale.

Ty fotbalový profík na volejbalovém turnaji?

Jezdím sem s přítelkyní každoročně. Mimoto chodím fandit na včechny její zápasy, když mám zrovna čas. Letos vyšlo počasí, zápasy mají vynikající úroveň...

Umíš hrát volejbal?
Umím, závodně jej sice nehraji, ale rekreačně ano a rád.

Se sportovci hovořil redaktor Libor Duchoň