Top4sport

Novinky

Termíny 2022:

9. - 10. 7. 2022 Volejbalový turnaj smíšených družstev - 14. ročník 23. - 24. 7. 2022 …

Vranovské léto 2021

Volejbalový turnaj mužů a žen 2021: Muži 1. místo: Rumídci 2. místo: Ivánkovo šáňo 3. místo:…

"Harakiri" vítězem mixů

Volejbalový turnaj smíšených družstev 2021 1. místo: Harakiri 2. místo: Matesovy divoši 3. místo…

Výsledky nohejbalového Vranovského léta 2009

Vranovské léto 2009 pokračovalo ve dnech 18. a 19. července 2009 čtvrtým ročníkem mezinárodního nohejbalového turnaje trojic a dvojic. Již tradičně se v sobotním klání na pláži Vranovské přehrady představila tříčlenná družstva z ČR a Slovenska a v neděli se odehrál turnaj dvojic.

O vysoké úrovni turnaje svědčí také množství zúčastněných týmů - 92 (54 trojice, 38 dvojice). Diváci se mohli těšit na opravdu kvalitní nohejbal, kdy na hřištích mezi sebou bojovali jak amaterští hráči, tak hráči extraligy, čeští reprezentanti i mistři světa.

Kvůli nepříznivému počasí začal turnaj trojic v podstatě až v 18:00. Finále se hrálo pod umělým osvětlením až po půlnoci. Nejlepší nohejbal mezi tříčlennými družstvy předváděl tým Věční studenti - tým složený převážně z hráčů z Žatce ve složení: Jiří Doubrava (reprezentant ČR), Ondřej Vít (reprezentant ČR, MR dvojek) a Milan Dráždil (MR dvojek), který ve finálovém souboji zdolal loňské vítěze Slony ze Skotska - tým z Modřic ve složení: Radek Pelikán (mistr světa), Karel Bláha (mistr světa), Jiří Dvořák (mistr světa). Třetí příčku obsadily Rumové pralinky "A" - tým z Karlových Varů a Modřic ve složení: Jakub Pospíšil, Tomáš Bíbr, Petr Topinka.

Hodnotné ceny určené pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Jiří Doubrava z týmu Věční studenti.

Rovněž nedělní klání dvoučlenných týmů přineslo vynikající nohejbal. Zvítězili Sloni ze Skotska - tým z Modřic ve složení: Radek Pelikán - několikanásobný mistr Evropy a mistr světa a Lumír "Bačik" Gebel (juniorský mistr světa), kteří zdolali Rumové pralinky "A" ve složení: Jakub Pospíšil (MR) a Tomáš Bíbr (MR). V boji o třetí příčku Fit team ve složení: Martin Müller a Pavel Kop přehrál Tupce.

Jako nejlepší hráč byl oceněn Radek Pelikán (Sloni ze Skotska).

Týmy, které nepostoupily ze základních skupin, mohly pokračovat v souběžném turnaji s názvem Pohár Vranovského léta 2009.

Vítězný tým: Zemětřesení

Děkujeme za podporu turnaje Romanu Doubkovi (ředitel turnaje) a poslanci Ing. Ladislavu Skopalovi, který převzal záštitu nad celou akcí.

Jiří Bílek položil Radkovi Pelikánovi (26 let, tým TJ Sokol SDS Exmost Modřice, nejlepší úspěchy : MS dvojice 2008, ME dvojice 2007, nejlepší umístění na Vranovském létě : 2x vítěz lońského ročníku jak ve dvojicích tak v trojicích a letošní vítěz dvojic a nejlepší hráč turnaje) několik otázek:

JB: "Jak hodnotíš letošní ročník Vranovského léta?"
RP: "S turnajem jsem spokojený, jen nás v sobotu trošku zlobilo deštivé počasí, ale nakonec se turnaj podařilo dohrát."
JB: " Jak často trénuješ?"
RP: " V současné době trénuji 2x týdně."
JB: "Jak probíhá tvůj trénink?"
RP: "Samozřejmě začnu rozcvičkou a potom většinou trénujeme rovnou při hře."
JB." Od kdy se věnuješ nohejbalu?"
RP: "Začal jsem hrát v deseti letech."
JB: "Co tě čeká v nejbližší době za velké turnaje?"
RP: "V listopadu se chystáme obhajovat prvenství v dvojkách na mistrovství Evropy v Turecku"
JB: "Slyšel jsem, že se chystají nějaké změny v pravidlech. Co je na tom pravdy?"
RP: "Všude v mimo ČR jsou zápasy obtížnější, neboť se hraje jen na jeden dopad. Jen u nás zatím může míč dopadnout dvakrát. Na letošním mistrovství Evropy, které proběhne v Turecku, se pravidla upravila. Bude povoleno hrát pouze na jeden dopad a novinkou bude podání křížem a hlavně se dvojice budou hrát na zkráceném hřišti "na podání".
JB: "Čemu dáváš přednost. Hře ve dvojici nebo trojici?"
RP: "Dávám přednost dvojicím, protože jsou více "techničtější".